Galvenie gaisa aizkara neefektivitātes iemesli ir tādi, ka gaisa aizkars nav pielāgots nepieciešamajiem apstākļiem. Problēma ir ari tad, ja uzstādīšana netiek veikta atbilstoši attiecīgā gaisa aizkara specifikācijām.
Pirmkārt, aizkars ir jānovieto pēc iespējas tuvāk ieejai, lai izveidotu gaisa barjeru atvērto durvju ailē. Atkarībā no modeļa gaisa aizkars var būt iebūvējams, pakarams vai piestiprināms pie sienas.
Aizkaram jābūt pietiekami vietas ap tā korpusu, lai gaiss varētu plūst diezgan viegli un bez šķēršļiem, kas nodrošinās pēc iespējas efektīvu darbību.
Gaisa aizkars ir pārāk tuvu gristiem, tam nav vietas, lai absorbētu pietiekami daudz gaisa.
Vēl viena izplatīta problēma ir slikta aizkaru apkope. Lai gan šīm ierīcēm nav nepieciešama ļoti specifiska un rūpīga apkope, ir svarīgi ievērot visas obligātās higiēnas prasības, piemēram, vakuuma režģa tīrīšana.
Kad režģis uzkrāj lielu putekļu daudzumu, tas nogulsnējas turbīnā, radot lielu netīrumu daudzumu un apdraudot ierīces optimālu darbību.
Netīrs gaisa aizkars, kas ir arī mazāks par durvīm.
Ļoti izplatīta kļūda ir mazāka gaisa aizkara uzstādīšana, nekā durvju izmērs, kurām tas ir paredzēts. Šādi tiek radītas atstarpes, caur kurām telpā ieiet ārējais gaiss. Šāda uzstādīšana zaudē savu efektivitāti, kā arī netiek izpildīts aizkara mērķis - enerģijas taupīšana.
Aukstuma kamerās un lielās saldētavās nepieciešami speciāli gaisa aizkari zemām temperatūrām: Triojet Sistēma un Kool. Abi ir izgatavoti uzstādīšanai ārpus aukstuma kamerām, virs durvīm un be nekādiem šķēršļiem gaisa strūklas priekšā. Vēl kopā ar aizkaru ir ideāli uzstādīt telpas atdalīšanas paneļus, lai izveidotu starpposmu, lai gaisa aizkars darbotos vēl efektīvāk, nesasalstot un iekšpusē neuzkrājot kondensātu.
Aizsalis gaisa aizkars
Kopumā, ļoti izplatīta kļūda ir veikt uzstādīšanu saviem spēkiem, bet aizkaru uzstādīšanas specializācijas, jo zināšanu trūkuma vai slinkuma dēļ netiek ievērotas īpašās uzstādīšanas instrukcijas katram atsevišķajam modelim un katrai atsevišķajai situācijai.