Visi pētījumi un testi ir pierādījuši gaisa aizkaru efektivitāti. Kad efektīvais gaisa aizkars ir pareizi uzstādīts, tas ekonomē daudz enerģijas, un tai pat laikā ieejas zonas paliek aizsargātas no klimata, ērtas un bez caurvējiem, kukaiņiem, smakām utt.
Turpmākās paplašinātās skaitļošanas šķidruma dinamikas CFD diagrammas, ko ir izveidojusi UPC (Katalonijas Politehniskā universitāte), skaidri parāda gaisa aizkaru efektivitāti.
Nākamās diagrammas virsma ir sadalīta divās daļās (pie X=2): kreisā puse ir iekštelpā ar sildītāju pie sienas, bet labajā pusē ir atdzesētā ārtelpa.
Situācija bez gaisa aizkara:
Ievērojot fizikas likumus, vieglais siltais gaiss kreisajā attēla pusē virzās uz augšu dabiskās konvekcijas dēļ un noplūst uz vēsāku pusi, kamēr smagais neapsildītais aukstais gaiss iekļūst no ārpuses, tekot caur grīdu. Tā kā gaisam ir tendence uz temperatūras un spiediena izlīdzināšanu, bet siltums iekšpusē nav termiski aizsargāts no ārpuses, gaiss sajaucas kopā un mēs neredzam divas dažādas siltuma zonas. Šajā situācijā mēs tērējam daudz enerģijas, bet sildītājs nevar efektīvi uzturēt komfortablu iekšējo vidi.
Situācijas ar gaisa aizkaru:
Gaisa aizkara gaisa strūkla, kas ir novietota augšā skaidri atdala silto un augsto zonu divās dažādās siltuma zonās.Gaisa aizkars uztur komfortablu silto temperatūru iekšējā vidē kreisajā attēla pusē un novērš aukstā gaisa ieplūšanu no ārpuses. Šajā gadījumā gaisa aizkars ekonomē līdz 80% enerģijas, ko patērē sildītājs pie kreisās sienas.
Svarīga piezīme: Slikti projektēti gaisa aizkari, nepareizi izvēlēti bloki (mazāk jaudīgi) vai nepareiza uzstādīšana zaudēs daļu vai pat visas priekšrocības un būs sliktāki, nekā neaizsargātas durvis.